ساخت برج 57 طبقه کمتر از 3 هفته

0
31

اوایل ماه فوریه بود که کارگران ساختمانی در کارگاهی واقع در شهر چانگشا در مرکز چین گرد هم آمدند تا پروژه ای تازه را کلید بزنند و کمتر از سه هفته بعد، آسمان خراشی ۵۷ طبقه را در همان نقطه احداث کرده و به کارفرما تحویل دادند.

برج ساخته شده که «Mini Sky City» نام داشت حاصل فعالیت شرکتی به نام Broad Sustainable Building بود؛ یک کمپانی چینی که در زمینه تهیه پیش سازه و ساخت و ساز با استفاده از آنها فعالیت می کند.

این شرکت اعلام داشته که پیش از شروع فرایند ساخت، بیش از ۲۷۰۰ ماژول را تهیه کرده و از حدود چهار ماه قبل در کارخانه نگهداری نموده و به همین خاطر توانسته روزانه کار ساخت سه طبقه را به اتمام برساند.

در اوایل ماه می میلادی، تایم لپسی از فرایند ساخته شدن این آسمان خراش در وبسایت های چینی منتشر گردید و سپس با راه یافتن به رسانه های و سایت های خبری غربی باعث شگفتی بسیاری شد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید تا بیشتر با این شرکت آشنا شوید.

برای آنکه درک بهتری از سرعت ساخت و ساز این شرکت پیدا کنید باید به اطلاع تان برسانیم که پروسه ساخت برج ۳۷ طبقه Walkie Talkie در لندن که در ماه اوت سال ۲۰۱۴ میلادی به مرحله بهره برداری رسید، حدودا ۵ سال طول کشید.

ممکن است برخی مدعی شوند که پروژه ساخته شده در شهر چانگشا از نظر معماری با Walkie Talkie (که نام رسمی اش هم ۲۰ Fenchurch Street است) قابل مقایسه نیست با این همه، این آسمان خراش چینی که بیش از ۸۰۰ آپارتمان و دفتر کار را برای ۴۰۰۰ کارمند در خود جای داده باز هم یک سازه قابل توجه به شمار می رود.

مدیر عامل BSB در توضیح اصول و روش های ساخت ساز شرکت متبوعش اظهار داشت که صد در صد اجزا و قسمت های مورد استفاده در این پروژه در کارخانه تولید شده اند. او در ادامه گفت: «ما هیچ ماده ای را به هدر نمی دهیم و در محل احداث ساختمان هم هیچ کارگری را بیکار نمی یابید چراکه ما برنامه ریزی بسیار خوبی داریم.»

او در ادامه گفت، فرایندهای دنبال شونده توسط شرکت، همچنین بسیار هم مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست هستند و در جریان ساخت و ساز آنها هم هیچگونه مشکلی را برای اهالی منطقه ایجاد نمی کنند.

براساس گزارشات، این شرکت در نظر دارد که تکنیک های مورد استفاده خود را تحت آزمایشات دشوارتری قرار داده و هم اکنون به دنبال کسب مجوز برای احداث ساختمانی به ارتفاع ۸۳۸ متر در چانگشاست که خبر مربوط به آن نخستین بار در سال ۲۰۱۳ میلادی منتشر گردید.

توجه شما را به دیدن ویدئو این برج جلب می کنیم:

 

منبع